header
Štampa
subota, 30 septembar 2017 23:46

PRVA UTAKMICA, PRVA POBEDA !!!

omlhaj172     Pobednički niz iz prošle sezone nastavljen je i u novom rangu takmičenja. U prelepom ambijentu, pred ispunjenim tribinama u hali u Novim Banovcima, Omladinac je na startu Prve regionalne lige ubedljivo savladao Hajduk iz Kule rezlultatom 91:69 (23:19, 15:18, 31:20, 22:12).
     Prvo poluvreme proteklo je u odmeravanju snaga i nadigravanju u fazi napada. Raspoloženi su bili šuteri na obe strane ali ni jednoj ekipi nije pošlo za rukom da stekne osetniju prednost. Iako se činilo da će domaći krajem druge četvrtine uspeti da naprave veću razliku, kada su poveli 38:31, gosti iz Kule prave seriju, pa se na odmor otišlo reultatom 38:37. U drugom poluvremenu, pre svega zahvaljujući dobroj odbrani, kontranapadima i dobrim rešenjima u tranziciji, Omladinac pravi prednost koju Hajduk nije ugrozio do kraja utakmice. Već sredinom treće deonice domaći su imali velikih +15, zahvaljujući agresivnoj odbrani i pametnim rešenjima u napadu. Ekipa Omladinca, mlađa i fizički spremnija od gostiju iz Kule, brzo je prelomila utakmicu u svoju korist, na radost mnogobrojnih navijača. Publika u hali mogla je da uživa u atraktivnim potezima igrača Omladinca i da se raduje prvoj, istorijskoj pobedi, na početku takmičenja. Na kraju, ubedljiva pobeda Omladinca, debitanta u ligi, koga u sledećem kolu očekuje teško gostovanje u Vrbasu. Za Novobanovčane su večeras nastupili: Bošković Uroš, Vranješ Stefan (3), Antić Pavle (5), Savić Mihajlo (16), Vuković Bojan (2), Eraković Jovan, Gojak Marko (25), Žigon Stefan (2), Žigon Nemanja (11), Kavurin Branko (11), Bolović Dejan (10) i kapiten Čavić Marko (6).