ponedeljak, 12 novembar 2018 22:35

MK: DVE POBEDE KADETA NA STRANI

Kadeti su ovog vikenda odigrali dve ligaške utakmice, obe na strani i ostvarene su obe pobede. Prvo je savladana Stara Pazova rezultatom 56:71. Dominirao je naš tim tokom cele utakmice i pitanje je bilo sa kolikom razlikom će trijumfovati. Utakmica nije baš bila lepa za gledanje obzirom na veliki broj promašenih zicera i izgubljenih lopti a oscilacije su posledica manjeg broja igrača u ekipi. Poene su postigli Stojanović 12, Radisavljević 4, Gojak 19, Turčinović 18, Zorić 2, Krstić, Tanović 2 i Savić 14. U drugoj utakmici savladana je ekipa Podrinja u Sremskoj Mitrovici, ubedljivim rezultatom 52:106. Od prvog minuta kadeti su stavili do znanja da su došli po dva boda i čvrstom odbranom uz raznovrsne ideje u napadu, naš tim je iz minuta u minut uvećavao prednost. Poene su postigli Stojanović 13, Radisavljević 5, Gojak 21, Turčinović 26, Zorić 6, Savić 24, Krstić 4 i Tanović 4. Narednu ligašku utakmicu kadeti igraju za dva vikenda, u Golubincima. Tabela i rezultati U17
     Pioniri nisu igrali prošlog vikenda a narednog dočekuju Ru Koš iz Rume.
     Velika borba viđena je u Novim Banovcima na utakmici Mlađih pionira protiv Stare Pazove. Naši momci počeli su u grču što su gosti iskoristili i stekli veliku prednost (06:18). U drugoj četvrtini tim se razbudio, zaigrao bolje i u potpunosti se vratio u utakmicu (26:22). U drugom delu, nakon promašenih par zicera i loših dodavanja, Stara Pazova preuzima inicijativu i vođstvo pa mirno privodi utakmicu u svoju korist. Na kraju zaslužena pobeda gostiju rezultatom 36:46. Poene za našu ekipu postigli su Kalambura 4, Kantar, Rašić, Čavić 18, Pantović 2, Stevanović 2, Tasić, Stojnić 6, Prekodravac, Tanović 2, Ašćerić, Kuljanin 2. U utakmici naše dve selekcije, mlađih pionira 2 i pionira 2, pobedu je odnela selekcija pioniri 2 rezultatom 31:50. U narednom kolu mlađi pioniri igraju sa našom drugom selekcijom pionira, dok mlađi pioniri 2 gostuju u Donjem Tovarniku ekipi Srem Basket. Tabela i rezultati U13
     Naredne nedelje takmičenje nastavljaju i minibasketaši. Treće kolo minibasket lige igra se u Golubincima a sastaju se Ru Koš – Omladinac i Dunav – Srem Basket. Tabela i rezultati U11