nedelja, 16 decembar 2018 16:23

Peti trijumf seniora, Omladinac - Topola 74:63

omltop18191     U pretposlednjem kolu prvog dela prvenstva, Omladinac je na svom parketu savladao Topolu rezultatom 74:63 (18:22, 17:18, 18:12, 21:11). Gosti iz Bačke Topole pokazali su se kao neugodan protivnik. Prvo poluvremenu igrali su bolje i konstantno bili u prednosti. Igrači Omladinca pravili su previše grešaka u prve dve četvrtine a odbrana i skok nisu bili na zadovoljavajućem nivou. Topola je na poluvremenu imala pet poena prednosti (35:40). Nakon odmora, Omladinac je zaigrao bolje, posebno u odbrani. U napadu su domaći pronašli rešenje za zonsku odbranu gostiju i tokom treće deonice vratili se u utakmicu. Sredinom poslednje četvrtine, Omladinac pravi seriju i dolazi do deset poena prednosti koju je sačuvao do kraja. Sastav Omladinca: Stamenković S., Vranješ 7, Čučuković 3, Žigon 20, Vuković, Stamenković V. 4, Gojak 8, Pavković 6, Nikola, Kavurin 2, Mirović 4, Kovačević 20. Tabela i rezultati 1.MRL Sever
     U poslednjem kolu prvog dela prvenstva, narednog vikenda, Omladinac gostuje u Srbobranu ekipi Akademik.