Poraz kao dobro iskustvo PDF Štampa El. pošta
Napisao Moderator   
nedelja, 29 novembar 2020 14:27

Poraz kao dobro iskustvo

Pioniri Omladinca poraženi su u Starim Banovcima od ekipe Dunava 59:55. Jako loš početak i ulazak u utakmicu naše ekipe,bez razloga ušlo se potcenjivački i domaći igrači su jako velikom borbenošću i jako čvrstom,često i jako prljavom igrom nametnuli svoj ritam i stekli veliku prednost. Naš tim je delovao totalno nezainteresovano a jedan od pokazatelja je da je ekipa napravila samo jednu lični grešku za celu prvu četvrtinu! U jednom trenutku domaći tim vodio je sa 19 poena prednosti a poluvreme se završilo -15  što je još i dobro s obzirom na odnos i pristup utakmici naše ekipe. Drugo poluvreme naša ekipa se malo prilagodila kriterijumu suđenja,podiže igru i kreće da igra kako ume ali trebalo je sad puno napora da se tim vrati dok se sa druge strane razigrao veoma raspoloženi Tanović koji je sam razbio naš tim sa čak 41 poenom od ukupno 59 koliko je Dunav postigao.
Ovo je baš onaj primer kada i poraz može veoma da koristi,da se izvuku pouke i greške isprave,jer na ovoj utakmici definitivno najveći problem naše ekipe bio je odnos. Domaći tim je danas apsolutno zasluženo pobedio. Naravno da našoj ekipi fale i treninzi,tek malo više od mesec dana treniramo konačno u sali i ekipa će biti sve bolja,poraz je sastavni deo sporta i treba vreme da se ceo klub povrati nakon godinu ipo dana bez sale tako da ne treba biti nezadovoljan,naprotiv,iskustvo iskoristiti i izvući pouke i spremati se kroz trening kako za revanš tako i za ostale utakmice dalje.  Za naš tim nastupili su: Prokopljević, Mitrović 12, Savić 2, Kantar, Rašić 2, Kalambura 5, Jocić, Pantović 15, Stevanović, Stojnić 2, Prekodravac 15, Radišić.