Napisao Moderator   
petak, 31 decembar 2010 17:13

Pravi podvig naših Juniora u Nemačkoj

4d1ce24d63bc7
Na turniru u Nemačkoj,gradu Wuppertalu za ekipe 92,93godište gde je naša ekipa učestvovala u podmlađenom sastavu 94-96g.košarkaški klub  Omladinac je u veoma jakoj konkurenciji prvoligaških ekipa osvojio bez poraza PRVO mesto.Svi protivnici osim ekipe Hagena su bili i stariji i mnogo viši i fizički jači od našeg tima.Naša ekipa je turnir odigrala u odličnoj formi i sve utakmice je igrala jako lepo i atraktivno.Takvim igrama stekli smo i naklonost publike koja je uglavnom navijala za nas a primili smo mnoštvo čestitki i pohvala i od organizatora i od svih koji su na bilo koji način učestvovali ali ne samo na igru već i ponašanje,disciplinu,drugarstvo,timski duh.Turnir je besprekorno organizovan i veoma smo zahvalni organizatoru koji je dao sve od sebe da nam boravak bude što prijatniji i ugodniji.
Ono što je važno istaći je da su protivnici bili veoma kvalitetne i jake ekipe ali naš tim je sigurno igrao najbolje ove sezone.Prvog dana 27.12 naš tim igrao je u 18 časova protiv domaćina,ekipe VSTV Wuppertal.Nakon prve četvrtine koju je naš tim odigrao u grču od druge igra je bila sve bolja da bi na kraju ostvarili veoma ubedljivu pobedu 133:54(28:17,31:10,38:15,36:12)
.slika 3 slika 2 slika 5 slika 6 slika 4
Drugog dana turnira 28.12 protivnik je bila ekipa Hagena od 16 časova.Ovog puta od samog starta naš tim je funkcionisao besprekorno i u potpunosti demolirao protivnika 130:51(36:12,39:13,22:15,33:11).Trećeg dana protivnik je bila ekipa koja je kao i naš tim u dva kola zabeležila dve pobede,ekipa ART.Jako kvalitetna ekipa koja je zonskom odbranom zadavala velike probleme našem timu.U predivnoj košarkaškoj predstavi  naš tim u neizvesnoj završnici dolazi do pobede 76:74(22:21,17:20,23:17,14:16).U četvrtak na programu je bilo takmičenje u šutiranju trojki kao i završna utakmica protiv najstarije ekipe na turniru,ekipe Schwelm.U takmičenju u šutiranju trojki pobednik je naš igrač, Popović Nemanja,Ćira i to sa vrlo ubedljivim brojem ubačaja a kad smo već kod individualnih priznanja,najbolji skakač turnira je takođe naš igrač Čavić Marko.U završnoj utakmici turnira od 18 časova naša ekipa sastala se sa ekipom koja ima dva igrača od 20 godina,Schwelmom.Bila je to prava muška,čvrsta utakmica puna preokreta i sa mnoštvom prelepih poteza.Naši juniori igrali su vrlo motivisano i u još jednoj neizvesnoj utakmici zabeležili pobedu od 104:97(27:22,17:24,27:27,33:24).Fantastičnim igrama i odgovornim i primerenim ponašanjem naš tim je hvaljen sa svih strana a dobio je i još jedan poziv za učešće na turniru u junu.Učešće na turniru je bilo pravi potez,veliko iskustvo za igrače i trenera,odmeravanje snaga sa stranim ekipama,veoma lepa atmosfera i druženje a čak i na kraju trijumf.Moramo napomenuti da su devojke koje su bile naši gosti u avgustu na pripremama bile naši verni navijači kao i da su najavile ponovni odlazak na pripreme sa našim klubom  uz rad sa našim vrlo cenjenim trenerom u Nemačkoj Željkom.Svaka čast igračima i trenerima Kići i Željku.